TOPlist

O společnosti

Vývoj

Společnost C.P.A. CZECH byla založena jako společnost s ručením omezeným se zahraniční účastí v červenci 1996, jejíž centrála spolu s logistickým zázemím byla zřízena v Pardubicích a jejímž hlavním zaměřením je velkoobchod spotřební elektroniky a příslušenství.
V roce 1998 se společnost podílela na založení pobočky na Slovensku s názvem C.P.A. Slovakia.
Do roku 2000 společnost vybudovala v České republice vedle centrály také síť poboček v Praze, Ostravě, Brně, Karlových Varech a Českých Budějovicích, které byly postupně redukovány a jsou již minulostí.
V průběhu prosince 2000 přešla společnost do vlastnictví výhradně českých subjektů, a to až do roku 2007.
V roce 2002 se společnost podílela na otevření pobočky v Polsku s názvem C.P.A. Polska.
Od února 2012 se C.P.A. CZECH stala součástí kapitálové skupiny TelForceOne SA.
Dnes se o své zákazníky stará početný tým obchodníků z pardubické centrály spolu s týmem obchodních zástupců působících v regionech.

Naši zákazníci

Během let působení na trhu se našimi zákazníky stali vesměs všichni velcí i malí prodejci mobilních zařízení či elektra, a to nejen v Česku, ale i na Slovensku.
Mezi největšími můžeme jmenovat mobilní operátory, tedy T-Mobile, Telefónica O2 a Vodafone. Z online trhu mezi největší zákazníky řadíme v Česku prodejce Alza.cz, Mall.cz, CZC.cz či MP.cz a na Slovensku Mobilonline.sk.
Ze sítě kamenných prodejen v Česku jimi jsou Datart, Planeo, Okay a ElectroWorld. Na Slovensku Elektrodomy Nay a již zmíněné Planeo.
V neposlední řadě jsou našimi zákazníky lokální prodejci ve všech regionech Česka, o které pečují naši obchodní zástupci, jelikož klademe důraz na osobní přístup.


Sortiment

Od vzniku společnosti C.P.A. CZECH prodáváme vlastní sortiment příslušenství pod značkou CPA.
V roce 2005 se stáváme oficiálním distributorem společnosti Nokia v prodeji originálního příslušenství.
Od roku 2007 jsme autorizovaným distributorem produktů handsfree a sluchátek značky Jabra.
Rokem 2008 počínaje spadáme do autorizované distribuce produktů společnosti Kingston Technology, s primárním zaměřením na ukládání dat.
Během roku 2009 rozšiřujeme nabídku o kvalitní ručně šitá pouzdra z pravé kůže výrobce DC.
V roce 2010 zařazujeme do distribuce mobilní telefony myPhone s dual SIM technologií a uvádíme na trh vlastní značku telefonů CPA Halo určených pro seniory.
Na jaře 2012 se stáváme autorizovaným distributorem originálního příslušenství Samsung pro mobilní zařízení. V témže roce rozšiřujeme distribuci o širokou nabídku příslušenství pro mobilní telefony a LED světelných zdrojů značky Forever, dále také o tablety značky myTab.
Rok 2013 přináší rozšíření distribuce o mobilní telefony a příslušenství značky Emporia, jenž se vyznačují především v jednoduchosti uživatelského rozhraní.
Během roku 2014 zahajujeme spolupráci s Allview a do nabídky přidáváme telefony a tablety tohoto výrobce.
V roce 2016 získáváme autorizovanou distribuci Huawei v segmentu originálního příslušenství pro mobilní zařízení. Dále přidáváme do nabídky cenově dostupnější příslušenství pro mobilní zařízení značky Setty.
V březnu 2018 přidáváme do distribuce navigační systémy a záznamové kamery pro motorová vozidla značky Navitel. V létě téhož roku rozšiřujeme autorizovanou distribuci Samsung o chytré hodinky a bezdrátová sluchátka Galaxy Buds.
Během roku 2020 se stáváme autorizovaným distributorem Huawei také pro kategorii chytrých hodinek a náramků. Zahajujeme spolupráci se společností Zagg a stáváme se distributorem služby InvisibleShield On Demand, ochrany displeje nejen mobilních zařízení. Nabídku mobilních telefonů a příslušenství rozšiřujeme o oficiální distribuci značky Energizer.
V roce 2021 rozšiřujeme nabídku o lifestylové příslušenství pro mobilní zařízení značky iDeal of Sweden.
Od ledna 2022 máme výhradní obchodní zastoupení značek dětského sortimentu MoMi a QKIDS pro Českou republiku a Slovensko. MoMi a QKIDS nabízí ve svém portfoliu všechny podkategorie dětského zboží, které jsou potřebné pro péči o dítě.
Věříme, že si z naší široké nabídky vyberete i vy a budete s naším sortimentem spokojeni.


Team C.P.A. CZECH

C.P.A. CZECH s.r.o., U Panasonicu 376, 530 06 Pardubice - Staré Čívice, tel. +420 466 734 113 

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.